cyrodiil.pl

cyrodiil.pl

Dlaczego warto uczyc sie grac na klasycznych instrumentach

Dlaczego warto uczyc sie grac na klasycznych instrumentach

Każdy styl gry fortepianowej ma swój udział sztuczek i technik. New Age fortepian nie jest inaczej. Styl piano New Age ma 3 główne techniki, które są wykorzystywane w kółko. Są to technika ostinato, technika zwrotnicy lub arpeggio i technika akordów złamane.

Ostinato technika – powtarzający się wzór

Dlaczego warto uczyc sie grac na klasycznych instrumentach

Prawdopodobnie słyszeliście tej techniki wiele razy i może lub nie może mieć nie wie, co to było. Ostinato oznacza po prostu powtarzanie wzoru lub wzoru uparty i to jest dokładnie to, co jest. Na przykład, w New Age pianisty George’a Winstona kawałku „Rain”, mamy wzór lewy, która korzysta ponad oktawę klawiaturze, aby stworzyć piękny fonetycznego tło nad którym melodia improwizowaną.

Technika ta jest bardzo szybki i łatwy sposób na tworzenie New Age utwory fortepianowe. Ostinato jest odtwarzany w kółko podczas gdy prawa ręka jest w stanie „mieszać się” i utworzyć zmiany z linii melodycznej. Oczywiście, można również podobnie jak Winston zmienić wzór ostinatowych. Wystarczy kilka drobnych zmian uwaga, utrzymuje świeżość i kawałek porusza słuchacza uwagę naprzód. jeden kawałek lekcja autora „Rainforest” robi to samo. Dwa akordy stosuje się w lewej strony, podczas gdy prawa improwizuje melodii.

Dlaczego warto uczyc sie grac na klasycznych instrumentach

Zwrotnica Technika – Arpeggios w górę iw dół

Ta technika jest używana wszędzie w New Age fortepian i gdzie indziej. Zazwyczaj obejmujące oktawę lub więcej, pianista używa lewej ręki (w większości), aby utworzyć wzór kaskadowy notatek, które mogą wznoszą się lub schodzą lub oba w zależności jak jest odtwarzane. Innym dobrym przykładem tej techniki jest stosowany w sztukę George’a Winstona „Thanksgiving”. Tu wykorzystuje kilka akordów w lewej ręce podzielone na pasaże i tworzy miłą harmoniczny „pętlę” z nimi. Następnie prawą ręką improwizuje melodię a kawałek jest tworzony.
Artykuł dzięki: