cyrodiil.pl

cyrodiil.pl

Dlaczego muzyka elektroniczna stala sie tak popularna

Dlaczego muzyka elektroniczna stala sie tak popularna

480i, 480p, 720p, 1080i i 1080p, co to wszystko znaczy?

Standardowy TV z czasów czarno-białego do obecnych kolorowych obrazów możemy oglądać na co dzień w telewizji składają się z szeregu obrazów wyświetlanych na 60 klatek na sekundę w Stanach Zjednoczonych i 50 klatek na sekundę w Europie. Te obrazy wciąż składają się z pojedynczych linii informacji, które poruszają się od lewej do prawej strony w poprzek ekranu, a następnie większej liczby linii poruszających się w dół ekranu.http://harmoniasmakow.pl/sosy-slodko-kwasne Z kineskopu (CRT), że korzystanie z większości starszych telewizorów „na wyświetlaczu, płaską powierzchnię, aby spoglądać na powleczonej od wewnątrz z kropkami fosforu lub prostokąty. Wiązka elektronów ma na celu kropek lub prostokąty powodując ich blask. Z standardowego telewizora istnieją 480 z tych wierszy i 640 zestawy kropek lub prostokąty na każdej linii. Każdy zestaw punktów lub prostokąty składa się z trzech kropek (czerwony kolor niebieski i zielony) oraz zasilania lub intensywność wiązki elektronów określa sposób jasny każdy kolor będzie. Są właściwie trzy belki ruchome wraz całej powierzchni ekranu, każda zmiana intensywności po przekroczeniu kropki luminoforu lub prostokątów.

Z przeplotem (i) lub progresywne (p)?

Dlaczego muzyka elektroniczna stala sie tak popularna

W celu zmniejszenia szerokości pasma, normalne sygnały transmitowane tylko 30/25 ramek drugi do odbiornika, składające się wyłącznie z 240 linii informacji. Gdyby to było wszystko, co widział na ekranie to będzie wyglądać starych filmów migotanie. W ramach telewizor sygnał jest przetwarzany i wysyłane dwa razy do CRT, nieparzyste linie są skanowane, a następnie parzyste linie są skanowane przy użyciu tego samego obrazu. Określa się to jako obraz z przeplotem i eliminuje migotanie. Jednak prawdziwa rozdzielczość pionowa jest tylko 240.

Z obrazu progresywnego, 60/50 klatek na sekundę są przesyłane do odbiornika, a wszystkie linie są skanowane raz dla każdej ramki i zapewniając dwukrotnie szczegółowo, obraz z przeplotem na tym samym ekranie.
Artykuł dzięki: