cyrodiil.pl

cyrodiil.pl

Historia fortepianu i pianistyki

Historia fortepianu i pianistyki

Choć muzyka fortepianowa jest dziś uważana za standardową częścią arsenału muzyka za instrument miał raczej niepomyślne początki. W 17 wieku wiek muzyki klasycznej zaczął się na dobre jako przedłużenie artystycznej renesansu, który rozprzestrzenił się po całej europejskiego życia kulturalnego. Jako takie, potrzebne były coraz lepsze narzędzia do odtwarzania muzyki, który był coraz częściej wymagane przez rodziny królewskiej epoki.kup bawełnianą pościel dla młodzieży

Historia fortepianu i pianistyki

One królewski w szczególności Ferdinando de Medici, który był w tym momencie książę Toskanii, wcielony jego „opiekun” królewskich instrumentów w celu poprawy na standardowej konstrukcji dla klawesynu który był w użyciu aż do tego punktu. muzyka fortepianowa, jak muzyka stworzona przez innych dotkniętych instrumentów strunowych, jest tworzony przez uderzające klucze aktywacji młota wykonanego wewnątrz ciała, które strajki sznurki do wytworzenia resonating częstotliwość. Bartolomeo Christofori udało się rozwiązać problemu dotknęły instrumentów strunowych projektując jedną, która stałaby młot uderzyć strunę a potem szybko wrócić do swojego pierwotnego położenia, tak aby nie tłumić dźwięk. Podczas piano Christofori był znacznie głośniejszy niż poprzednie dotknęły instrumentów strunowych, to wciąż było za cicho być używany do odtwarzania dużych spektakli.

Historia fortepianu i pianistyki

Poprzedni szczypanie byłyby wymagane przez innych wynalazców przed fortepian stałby się niewiarygodny instrumentem widzimy dzisiaj, ale Christofori stworzył prototyp, z których każda inna innowator byłoby begin.The znanym muzykiem Johann Sebastian Bach stałby się kluczową rolę w poprawie jakości tego instrumentu, kiedy on krytyce projekt piano Gottfried Silbermann. Słynny kompozytor pożądane głośniejszy instrumentu, a Silbermann zobowiązany go. Bach będzie komponować niektóre z jego najlepszej muzyki fortepianowej przy użyciu tego projektu.

Artykuł dzięki: