cyrodiil.pl

cyrodiil.pl

Gdzie kupowac dobrej jakosci intrumenty muzyczne

Gdzie kupowac dobrej jakosci intrumenty muzyczne

Wielostrefowy system audio jest podobna do większości systemów stereo. Muszą przedwzmacniacza i wzmacniacza mocy do przetwarzania dźwięku.

Faza pre-amps można podzielić na trzy części:

1. selektor wejść – do wyboru komponentu chcesz słuchać

http://www.malmadar.pl/

2. przedwzmacniacz do regulacji głośności

3. Korektor w celu zapewnienia kontroli tonów (od basu Treble)

Głośnik Okablowanie

Podczas podłączania głośników do wzmacniacza dwa sposoby są dostępne na łączenie wielu par głośników, które są dedykowane do jednej strefy. Są „równoległe” lub „serii”.

Planując umieszczenie głośników w całym domu, najlepszą strategią okablowanie powinno być drut parę głośników w „równolegle”. Jeśli głośnik jest uszkodzony, pozostałe głośniki będą nadal funkcjonować.

Na innym uwaga, jeśli podłączone głośniki w „serii”, uszkodzony głośnik będzie przerwać ścieżkę sygnału, a tym samym powodować inne głośniki na tej linii, aby zatrzymać odtwarzanie.

Gdzie kupowac dobrej jakosci intrumenty muzyczne

Impedancja Obciążenia

Większość wzmacniacz stereofoniczny jest stabilny od 8 omów i 4 omach. Ten zakres stabilności jest również znany jako poziom impedancji wzmacniacza. „Impedancji” odnosi się do oporu w którym wzmacniacz może wytrzymać.

Większość głośniki mają impedancję 8 omów 6 omów lub 4 omów. Jeśli wzmacniacz jest stabilny do poziomu impedancji 4 omy, można podłączyć jedną parę głośników 4 Ohm do niej lub dwóch par głośników 8 omów równolegle.

Jako głośniki są dodawane do równoległych systemów okablowania, impedancja wzmacniacza spada. Im więcej głośników podłączonych, tym niższa impedancja.

Jeśli obciążenia impedancja głośnika jest niższa niż w przypadku wzmacniaczy mocy, wzmacniacz będzie cierpieć uszkodzenia w czasie.

1 / (całkowita impedancja) = 1 / (1 głośnik za Ohm) + 1 / (2 głośnik za Ohm) + … + 1 / (Ohm mówiącego grupę R)

poniższy przykład:

1 / (6 Ohm) + 1 / (6 Ohm) = 1/6 + 1/6 = 2/6 = 1/3 (3 Ohm jest całkowita impedancja)

Artykuł dzięki: