cyrodiil.pl

cyrodiil.pl

Czy muzyka powazna umiera

Czy muzyka powazna umiera Kluczem podpis G-dur jest fis. Następnego skala jest D-dur. D-dur istnieją dwa śruty (fis i cis). Zauważ, że cis jest piątym notatka Fis. Więc wszyscy śruta również poruszają się we własnym kręgu piątych. Mieszkania w kluczowych podpisów również przejść przez pięć notatek dzieje w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.

Ważną zasadą jest, kiedy piszesz tonacji jest ona różna od kolejności jak grasz skalę fortepianu na fortepianie. Zawsze napisać śrutę w kolejności, w jakiej pojawiają się w kręgu piątych. Na przykład, spojrzeć na wielką skalę w kręgu piątych. W podpisie kluczowym są trzy krzyżyki, które są zapisywane w kolejności: fis cis G ostre. Jednak, gdy grasz w skale, będzie grać: A B C D E F # G # # A.

Powinno być teraz dla ciebie jasne, że krąg piątych pozwala łatwo zobaczyć wszystkie główne i poboczne skal stosowanych w muzyce. Znajomość kręgu piątych jest bardzo ważne dla każdego muzyka, ponieważ pokazuje fundament większych i mniejszych skalach.

Artykuł dzięki: