Zaburzenia erekcji

Zaburzenia erekcji są uleczalne, ale większość mężczyzn nie spieszy się z wizytą u lekarza, wymyślając wymówki i odkładając wizytę u specjalisty z powodu zawstydzenia. Psychika mężczyzn w sprawach stosunków seksualnych jest bardzo wrażliwa. Wybór leczenia zaburzeń erekcji w dużej mierze zależy od przyczyn, które spowodowały tę chorobę. Ogólnie metody leczenia impotencji można podzielić na konserwatywne, chirurgiczne i minimalnie inwazyjne.

Rodzaje zaburzeń

W przypadku wykrycia przewlekłych chorób zapalnych układu moczowo-płciowego u pacjentów, kompleks środków terapeutycznych obejmuje stosowanie środków przeciwbakteryjnych, masażu i fizjoterapii. Należy pamiętać, że chirurgiczne leczenie zaburzeń erekcji jest rzadkie. Obecnie najbardziej rozpowszechnione są psychogenne zaburzenia erekcji. Wynika to z rytmu życia, stosunku do seksu, czynnika partnerskiego. Skumulowane niewielkie napięcia mają większy negatywny wpływ na ciało i erekcję niż stres ostry.

Erekcja u mężczyzny jest jedną z najbardziej wrażliwych funkcji i każdy szok emocjonalny może ją stłumić. Istnieje kilka oznak, za pomocą których można niezależnie diagnozować psychogenne zaburzenia erekcji. Po pierwsze, selektywność erekcji: erekcja jest obecna rano, w nocy ale podczas stosunku zaczynają się trudności. Po drugie, integralność erekcji przed wprowadzeniem penisa do pochwy. Niska skuteczność tradycyjnej terapii lekowej, gdy wynik jest subtelny lub nie przynosi satysfakcji emocjonalnej. Pomimo różnorodnych przyczyn istnieje wiele sposobów leczenia erekcji.